8 milionów złotych – tyle kosztuje życie 2-letniego Marcelka. Już w sobotę charytatywny koncert na rzecz chłopca!

12.02.2021

Mowa o Marcelku z Jadownik k. Brzeska, który choruje na marskość wątroby. Potrzebny jest kosztowny zabieg w klinice w Chicago. Wszystkie kliniki w Polsce i Europie, odmówiły transplantacji wątroby z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności.

Rodzice szukają sposobu, by jak najszybciej pozyskać pieniądze na operację dla swojego syna.

– Walka z czasem jest, bo lekarze z Chicago. nie chcą tracić czasu. Wyznaczyli już pierwsze badania i konsultacje na 1 marca. Marcelek jest dzieckiem bardzo pogodnym, radosnym bardzo ruchliwym. Teraz największym problemem są dolegliwości związane z chorobą, żółtaczka się zaostrza, też powoduje świąd skóry problemy są w dzień i w nocy, bardzo się drapie, jest też poddenerwowany z tego powodu – mówi tata chłopca Tomasz Kubala.

Okazją do wsparcia chorego chłopca będzie koncert charytatywny, podczas którego wystąpi zespół Mała Armia Janosika, a odbędzie się on w najbliższą sobotę (13.02) o godz. 18:00 w kościele św. Jakuba w Brzesku. Wydarzenie będzie dostępne online, a linka znajdziecie między innymi na stronie – Fundacja Instytut Państwa i Prawa.

Trwa także internetowa zbiórka na portalu siepomaga.pl.

Posłuchaj:
Tomasz Kubala
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN