#AkcjaSamoakceptacja czyli nowe spojrzenie na kobiece piękno

07.10.2021

Siłę kobiecej natury i jej wyjątkowość niezależną od mody i kanonów piękna można zobaczyć na wystawie #AkcjaSamoakceptacja w Pałacyku BWA w parku Strzeleckim w Tarnowie.

Na fotografiach wykonanych przez Paulinę Pudło zobaczymy piękno kobiety wyłamujące się z ‘oficjalnych’ kanonów.

Jak mówi pomysłodawczyni projektu Gabriela Chwał, wystawa wpisuje się w coraz bardziej popularny trend ‘body positive’ (‘ciałopozytywność’), polegający na akceptacji swojego wyglądu bez poprawek i retuszu, ze wszystkimi ‘mankamentami” i niedoskonałościami, które tak naprawdę świadczą o naszej wyjątkowości i indywidualności.

– Pomysł wystawy narodził się w mojej głowie już wiele lat temu, odkąd zaczęłam działać w mediach społecznościowych. Obserwując te kanony piękna kobiet, zaczęłam myśleć, czemu piękno jest tak mocno określone i dlaczego nie możemy każdy indywidualnie tego określać. Każda z nas jest indywidualna i piękna. Chcemy udowodnić, że, niezależnie od tego jak wyglądamy, możemy czuć się pięknie, zwłaszcza kobiety – podkreśla.

Wystawę fotografii pokazującej piękno kobiecej natury bez retuszu, za to z pozytywnym podejściem i akceptacją, oglądać można do 17 października.

Posłuchaj:
Gabriela Chwał
Cała rozmowa
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN