Aktywnością artystyczną w pandemię. Takie jest założenie I Festiwalu Kultury Szkół Powiatu Brzeskiego

26.01.2021

Prace mają być poświęcone radości. Uczestników podzielono na grupy wiekowe i tak uczniowie pierwszych czterech klas szkół podstawowych mogą wykonywać prace plastyczne i fotograficzne.

Starsi podobnie, ale ponadto mogą także rywalizować w konkursie wokalnym – mówi koordynująca zmagania Agata Jakubowska ze Szkoły Podstawowej w Jasieniu.

– I tutaj uczniowie mogą zaprezentować wybraną piosenkę, która mówi i radości lub jakiś układ taneczny stworzyć. Mamy konkurs poetycki, czyli tworzenie wiersza, związanego z hasłem festiwalu. I ostatni konkurs to jest film krótkometrażowy.

W konkursie piosenki mogą brać udział soliści lub zespoły wokalne, składające się maksymalnie z sześciu osób. Zespoły uczniów mogą też uczestniczyć w konkursach tanecznym i filmowym. Długość nagrań wykonywanej piosenki, układu tanecznego czy materiału filmowego nie może przekraczać pięciu minut.

W styczniu i lutym odbywa się etap szkolny, w marcu tryumfatorzy poszczególnych kategorii będą rywalizować na szczeblu powiatowym. W połowie kwietnia zaplanowano Galę Finałową, zorganizowaną z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Posłuchaj:
Agata Jakubowska
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN