Ambitne kino w CSM – propozycje na październik

05.10.2020

W październikowej propozycji Millenium Studio Centrum Sztuki Mościce znajdziemy między innymi dokument o podróżniku, dziennikarzu i filmowcu Tonym Haliku oraz “Ema” – film o tańcu i wolności, podany z anarchistycznym sosem w reżyserii Pabla Larraína.

Film “Tony Halik”- portret prawdziwy podejmuje próbę rozwikłania fenomenu podróżnika, który dzięki swej naturalnej charyzmie, fantazji i pasji przez długie lata konsekwentnie tworzył w opowieściach samego siebie. To historia kultywowania jego legendy przez innych oraz wielkiej tajemnicy ukrytej pod sfabrykowaną tożsamością. Projekcja 5 października o 20:30 w CSM.

Druga propozycja – “Ema” chilijskiego reżysera Pabla Larraína, pokazywana w konkursie głównym festiwalu w Wenecji, to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Film Larraína to manifest nowego kina, które nasłuchuje pulsu życia, uczy się języka nowego pokolenia. I zamiast snuć opowieść – tańczy. Projekcja “Emy” 12 października.

Millenium Studio to stała, comiesięczna oferta dla osób ceniących sobie kino o wysokich walorach artystycznych. Średnio co dwa tygodnie prezentowane są filmy, które zostały nagrodzone na festiwalach filmowych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN