Archiwalia Teatru Solskiego będą dostępne w bibliotece

23.11.2020

Kilkanaście tysięcy dokumentów i materiałów artystycznych, takich jak plakaty, programy teatralne czy fotosy ze spektakli trafi do zbiorów Biblioteki Pedagogicznej i będzie dostępnych dla czytelników.

Wszystko za sprawą podpisanego właśnie przez Teatr im. L. Solskiego oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie porozumienia o współpracy.

Bogate zbiory tarnowskiego teatru mogą posłużyć studentom do pisania prac dyplomowych dotyczących działalności Solskiego w ubiegłych latach.

Materiały te będą służyć studentom, osobom piszącym prace związane z historią naszego teatru ponieważ są tam dokumenty będące zapisem wydarzeń teatralnych z ostatnich siedemdziesięciu lat. Nasza współpraca będzie też polegała na prowadzeniu warsztatów dla nauczycieli, studentów, młodzieży starszej i młodszej. Podobne warsztaty w naszej bibliotece były już prowadzone przez jakiś czas przez panią Matyldę Baczyńską i młodzież bardzo chętnie w nich uczestniczyła. Myślę, że ta współpraca będzie owocna zarówno dla teatru, jak i dla biblioteki, a przede wszystkim skorzystają na niej tarnowianie – mówi Beata Kania, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.

W zbiorze przekazanym w depozyt Bibliotece Pedagogicznej znajduje się kilkaset teczek z materiałami z poszczególnych premier, a wśród nich m.in.: egzemplarze sztuk zredagowanych przez reżyserów lub dramaturgów do wystawienia, programy teatralne do prezentowanych inscenizacji, fotodokumentacja z premier czy w końcu afisze i plakaty reklamowe.

Udostępnianie materiałów teatralnych odbywać się będzie na podstawie karty czytelniczej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie zgodnie z określonymi zasadami.

Posłuchaj:
Beata Kania
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN