Bajkowe święta z Teatrem Nowym [ZDJĘCIA]

04.12.2017

Św. Mikołaj odwiedził nowosądecki Teatr Nowy. Wszystko to za sprawa nowego przedstawienia „Przepis na bajkowe święta”. Podczas spektaklu młodzi widzowie wraz z głównym bohaterem odwiedzili znane postaci z bajek. Z zabawnych, zaskakujących, ale przede wszystkim refleksyjnych sytuacji wyłania się pozytywne przesłanie.

Młody chłopiec chcąc spełnić dobry uczynek, a przez to zasłużyć na prezent od Świętego Mikołaja, wpada na pomysł, aby przenieść się do świata bajek. Odwiedza Dziewczynkę z zapałkami oraz Królową Śniegu. Chce wskrzesić w sercach bohaterek ducha świąt na nowo. W przemianie towarzyszyć będą mu trzy wróżki. Największą rolę odegra tu Wróżka Przyszłości, którą okaże się sam główny bohater. Wymyślony przez chłopca plan sprawi, że wszyscy bohaterowie spotkają się przy wspólnym, wigilijnym stole, zapominając o dawnych troskach.

Obsada: Violetta Romul-Pomietło, Dorota Wodzień, Karol Klimek, Paweł Kowalczyk, Krzysztof Salawa, Józef Więcławek; scenariusz: Anna Krupa; reżyseria: Krzysztof Pomietło; muzyka: Marcin Pikuła i Grzegorz Żyłka.

„Przepis na bajkowe święta” będzie można zobaczyć po raz kolejny już w następną niedzielę (10 grudnia), ale wcześniej czeka nas wspólne spotkanie z Radiem RDN Nowy Sącz i Teatrem Nowym. We wtorek o godz. 17 w auli PWSZ (dawnym kinie Krokus) zobaczymy przedstawienie „Jaś i Małgosia”, po którym dzieci odwiedzi radiowy Mikołaj.

Posłuchaj:
Krzysztof Pomietło
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN