Barwny mural już zdobi osiedle Westerplatte

10.09.2019

Dwudniowy efekt pracy tarnowian można podziwiać przy Alei Jana Pawła II, a dokładnie na ekranie akustycznym tuż przy bloku na ul. Westerplatte 3.

Dzieło w ramach projektu “Wzory miasta” wykonywało łącznie ponad 50 osób przez około 20 godzin.

Mural projektowały dzieci. Przedstawia fantastycznych mieszkańców na zaczarowanym osiedlu – mówi Dorota Omylska-Bielat ze Stowarzyszenia Jestem Miastem.

– To jest interpretacja dziecięca bardzo prostego sformułowania – zaangażowanie społeczne i sąsiedztwo. Dzieci w ten sposób pokazały sąsiadów, czyli osoby, które się znają, ale bardzo różnią się od siebie, które mogą dać dużo lokalnej społeczności przez swoje działania i się lubią. To jest podstawa dobrego funkcjonowania w społeczności.

Pomysł rodził się w naszych głowach już od 5 lat – dodaje Dorota Omylska-Bielat.

– Składałam wtedy projekt do budżetu obywatelskiego, ale to jeszcze nie był ten czas na mural. W tym roku napisałam projekt, a dwa lata wcześniej projektowałam z dziećmi na warsztatach właśnie elementy muralu, które złożył w całość, skomponował, nadał kolory i rytm Marcin Czaja, artysta z ASP w Krakowie.

W planach organizatorów są kolejne murale. Jak zdradza nam Dorota Omylska-Bielat, takie malowidła mogą powstać m.in. na tarnowskiej Strusinie.

Posłuchaj:
Dorota Omylska-Bielat
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN