“Bliskie obrazy” – wernisaż w BWA

01.10.2018

‘Bliskie obrazy” znanej tarnowskiej malarki Marty Odbierzychleb będzie można obejrzeć w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Artystka jest laureatką wielu konkursów organizowanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Maluje głównie pejzaże, kompozycje kwiatowe, portrety.

Na wystawie zostaną po raz pierwszy zaprezentowane ikony, którymi artystka zajmuje się od kilku lat. – Ikony są mi bardzo bliskie – mówi RDN Marta Odbierzychleb.

– To jest pierwszy etap mojej pracy przy ikonie. To jest zupełnie co innego niż olej, to jest zupełnie inna technika. Mam nadzieję, że też w tym kierunku się rozwinę jeszcze. Tu jest także duchowość, zresztą bardzo mi bliska, bo zawsze wiara była mi bliska. Dlatego też próba ukazania, bo tak to nazwę, oblicza Boga, czy Maryi czy świętych jest takim wezwaniem i zarazem człowiek czuje się pokorny przy tym – przyznaje artystka.

Przy malowaniu ikon uczę się cierpliwości.  Ja to robię z przyjemnością i cieszę się się, że czasem ktoś chce ikonę powiesić sobie w swoim domu – dodaje.

Wernisaż prac Marty Odbierzychleb w poniedziałek, 1 października, o godz. 18.30 w BWA w Tarnowie.

Spotkanie uświetni występ zespołu ‘Szpetni”, czyli Dawida Mika – wokal i Filipa Kota – fortepian.

Wystawę będzie można oglądać do 17 października.

Posłuchaj:
Marta Odbierzychleb
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN