Bocheńskie kino Regis dostępne dla wszystkich

22.05.2020

Weszło ono do wirtualnej sieci MOJeEKINO.PL. Oznacza to, że filmy można oglądać za pomocą laptopów czy smartfonów. Co można zobaczyć i ile to kosztuje?

Zasadą studyjnej platformy jest promocja kina artystycznego, którego brakuje na popularnych platformach streamingowych, a za którym – szczególnie w czasach pandemii – tęskni spora część widzów.

To także sposób na poprawę kondycji placówek kultury, ponieważ większość pieniędzy ze sprzedaży biletów zasila budżet prowadzącego kino Miejskiego Domu Kultury w Bochni. Mówi jego dyrektor Anna Kocot-Maciuszek.

– Bilety kosztują od 10 do 18 zł, w zależności od tego, czy to jest nowy film, czy stary, czy bajeczka. Bardzo jest fajna ta platforma, bardzo intuicyjna. Jest podział na gatunki.

Na otwarcie platformy przygotowano pokazy filmów, których z powodu pandemii nie zdążono pokazać w kinach tradycyjnych. W niedzielę np. portugalski dramat Towar z Michaliną Olszańską, która zdobyła za tę rolę Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie. Od dzisiaj można też oglądać dokument – „Kult. Film”.

W ofercie jest sporo poruszających dokumentów, które wygrywały festiwale. Raz w tygodniu można będzie oglądać spotkania z twórcami. Już wkrótce ma się odbyć jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Johnem Malkovichem, którego gościem będzie reżyser Lech Majewski.

Posłuchaj:
Anna Kocot-Maciuszek
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN