Bogaty program uroczystości niepodległościowych

10.11.2018

Raut niepodległościowy, druga lekcja śpiewu patriotycznego, bieg niepodległości – to tylko niektóre odsłony dębickich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pierwsze uroczystości odbędą się w DK Kosmos. Tam, w czasie rautu będzie rozstrzygnięcie konkursu ‘Niepodległość jest w nas’, Sapere Aude i występ Młodzieżowej Grupy Artystycznej Safo i Soul Dance.

IX Raut Niepodległościowy w Dębicy organizuje Wspólnota Ziemi Dębickiej.

– Jesteśmy winni tym, którzy oddali życie za wolną Polskę, abyśmy to ich dziedzictwo przekazywali, a następnym pokoleniem są dzieci i młodzież, którzy w formie jaka jest im najbliższa mówili o swojej Ojczyźnie – mówi Stefan Bieszczad, prezes wspólnoty i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Początek rautu o godz. 17.00. Dzień później miejskie obchody rozpoczną się o godz. 9.30 na dębickim rynku, później Msza św. w kościele św. Jadwigi, i złożenie kwiatów przed pomnikiem Gryfitów.

O 14.00 z ogrodów Sióstr Służebniczek wystartuje bieg niepodległości, po czym rozpocznie się lekcja śpiewu pieśni patriotycznych.

Ostatnim aktem miejskich uroczystości będzie koncert najpiękniejszych polskich pieśni patriotyczne w wykonaniu Krakowskiej Młodej Filharmonii.

Posłuchaj:
Stefan Bieszczad
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN