Bractwo Kurkowe pomaga potrzebującym przed Wielkanocą [ZDJĘCIA]

11.02.2018

Towarzystwo Strzeleckie Bractwa Kurkowego wspiera Radiowe Dzieło Miłosierdzia. Zorganizowano wielki bal charytatywny – były barwne kontusze, muzyka i licytacja. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla potrzebujących, których wspiera sklep RDN – Radiowe Dzieła Miłosierdzia. Dary żywnościowe trafią do najuboższych przed Wielkanocą.

My bronimy i pomagamy, a dzisiaj ten cel został osiągnięty – mówi Andrzej Mróz, prezes zarządu Bractwa Kurkowego w Tarnowie. – My, jako bractwo, jesteśmy takim reliktem przeszłości. Bractwa zawsze powstawały w celu obrony i pomocy innym. Dzisiaj także pomagamy, ale w inny sposób. Ponieważ już dobrze nam się współpracowało z Radiowym Dziełem Miłosierdzia i wiemy, na co te datki idą, to postanowiliśmy i tym razem przekazać im zebrane pieniądze – dodaje prezes.

Bal Charytatywny tarnowskiego bractwa to już tradycja. – Ten bal Królewsko-Marszałkowski jest w naszym statucie. Naszym obowiązkiem jest taki bal zorganizować. To nie tylko działalność charytatywna – wprowadzamy na nim także np. nowych członków, kandydatów albo odznaczamy i nominujemy – mówi Stanisław Jędrzejczyk, Król Bractwa Kurkowego w Tarnowie.

Do charytatywnej licytacji dołączyło także radio RDN Małopolska. Wystawiło do współprowadzenia audycję radiową.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Stanisław Jędrzejczyk
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Banek
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Niezgoda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN