Brzeska biblioteka ma już 75 lat!

11.03.2021

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku świętuje w tym roku jubileusz 75-lecia swojej działalności. To zarazem 10. rocznica funkcjonowania biblioteki w budynku Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku.

Przez cały 2021 roku w mediach biblioteki prezentowane będą nagrania, w których swoimi wspomnieniami związanymi z brzeską biblioteką dzielą się jej czytelnicy i pracownicy.

Z brzeską biblioteką jestem związany odkąd pamiętam. Moje pierwsze wspomnienie związane z tym miejscem to konkurs poezji Jana Brzechwy. Byłem wtedy przebrany za jabłuszko. Myślę, że to wspomnienie pozostanie ze mną do końca życia. A za co cenię brzeską bibliotekę? Za to, że zawsze była otwarta. Za to, że panie witały mnie z uśmiechem. A kiedy zwlekałem z oddaniem książki, zawsze pozwalały doczytać mi do końca – mówi aktor Wojciech Sukiennik, znany z serialu Policjanci i Policjantki.

W ramach obchodów, które będą trwały przez cały 2021 rok, przygotowana została również wystawa prezentująca zmiany i najważniejsze momenty, jakie miały miejsce na przestrzeni tych 75 lat istnienia placówki. Na ekspozycji odnaleźć można archiwalne zdjęcia, wpisy z kronik bibliotecznych, zdjęcia z imprez, fakty z historii biblioteki.

Wystawa prezentowana jest w holu na I piętrze RCKB w Brzesku, obok Działu Dorosłych. Będzie eksponowana do końca 2021 roku w godzinach pracy biblioteki.

Posłuchaj:
Wojciech Sukiennik
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN