BWA pokaże nagrodzony debiut tarnowianki

07.06.2021

Film tarnowianki Kingi Syrek otrzymał Nagrodę festiwalu Across the Globe Film Festival w Nowym Jorku w kategorii “Best Animated Film” (najlepszy film animowany) oraz kwalifikację na 61. Krakowski Festiwal Filmowy do dwóch konkursów: polskiego oraz międzynarodowego krótkometrażowego.

Film animowany “OO LATE” autorstwa Kingi Syrek został doceniony przez znawców sztuki filmowej. Teraz mogą go zobaczyć także tarnowianie na organizowanym we wtorek 8 czerwca o godz. 18.00 pokazie w Biurze Wystaw Artystycznych.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, a po pokazie odbędzie się spotkanie z młodą utalentowaną artystką.

Kinga Syrek jest absolwentką liceum plastycznego w Tarnowie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Intermediów. Obecnie studiuje w Szkole Doktorskiej na ASP w Krakowie. W 2019 roku otrzymała Diamentowy Grant MNiSW na swoje badania oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.

Jej film opowiada historię tragicznego życia Edie Sedgwick, gwiazdy undergroundowych filmów Andy’ego Warhola. ‘TOO LATE” to hołd dla Edie Sedgwick w pięćdziesiątą rocznicę jej śmierci.

link do trailera filmu: https://vimeo.com/512172204
strona www filmu: https://kingasyrek.com/too-latei

Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN