Casting do ‘Ani z Zielonego Wzgórza’

05.01.2022

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ogłasza casting na role dla dwóch pań oraz grupy przyjaciół w sztuce ‘Ania z Zielonego Wzgórza’ w reżyserii Matyldy Baczyńskiej, pod opieką artystyczną Macieja Wojtyszki.

Do udziału w przesłuchaniu zaproszone są panie w wieku od 30 do 50 lat oraz młodzież w wieku od 14 do 16 lat.

– Spektakl będzie familijną premierą na przypadający 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru – zapowiada reżyserka przedstawienia, a zarazem dyrektorka artystyczna ‘Solskiego”, Matylda Baczyńska.

– Nasz zespół jest dość małym zespołem i przy tak dużej produkcji, jaką jest ‘Ania z Zielonego Wzgórza’, musimy się posiłkować aktorami z zewnątrz. W Tarnowie jest duże zainteresowanie teatrem wśród ludzi w różnym wieku. Często spotykam osoby, które wyrażają chęć zagrania choćby małej rólki. Pomyślałam więc, że może przy tej okazji nawiążemy jakieś nowe sympatie sceniczne z kimś z Tarnowa, bądź okolic.

Na przesłuchanie należy przygotować wybraną piosenkę z własnym podkładem muzycznym albo a capella, ponieważ wyłonione w castingu osoby nie tylko zagrają swoje role, ale także wezmą udział w muzycznych scenach zbiorowych.

Zgłoszenia na casting można przesyłać drogą elektroniczną, wypełniając kartę zgłoszenia, do 10 stycznia do godz. 14:00. Formularze zgłoszeń i szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej tarnowskiego teatru.

Przesłuchania odbędą się w czwartek, 13 stycznia od godz. 14:00 (casting dla młodzieży) i w piątek, 14 stycznia od godz. 15:00 (casting na role żeńskie).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN