Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses wydał nową płytę

10.09.2021

‘Glorificamus Te’ jest zwieńczeniem okrągłego jubileuszu tarnowskiego chóru, który w tym roku świętuje 40-lecie powstania.

– Repertuar płyty to głównie chorał gregoriański, ale pojawiły się też nagrania, których wcześniej innym nie udało się stworzyć – powiedział na antenie RDN dyrygent chóru, ks. Grzegorz Piekarz.

– Nagraliśmy też lamentacje proroka Jeremiasza Wacława z Szamotu. Skomponował on między innymi Lamentacje Proroka Jeremiasza, które niestety zaginęły, było to aż 30 % zaginionych partytur poszczególnych głosów i ta muzyka w ogóle nie jest znana. Udało się profesorowi ze Szwajcarii dokonać rekonstrukcji brakujących części na podstawie materiału, który jest dostępny.

Artysta po dokonaniu rekonstrukcji tych lamentacji, wydał je w 2018 roku.

Najbliższy koncert promujący wydanie ósmej płyty Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses już w najbliższą niedzielę w Bazylice Katedralnej w Tarnowie o godz. 19.00.

– W tym dniu będziemy też nawiązywać to beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego – mówi ks. Grzegorz Piekarz.

– Muzykę gregoriańską chcemy przeplatać nauczaniem Prymasa Tysiąclecia, więc będzie taka możliwość medytacji nad tekstami kardynała Stefana Wyszyńskiego w kontekście chorału gregoriańskiego.

Koncertów promujących płytę będziecie mogli posłuchać także 19 września w kościele św. Rodziny w Tarnowie o godz. 17.00, 25 września w kościele św. Wawrzyńca w Wojniczu o 19.00 i w kościele św. Pawła w Bochni 26 września o 18.00.

Posłuchaj:
ks. Grzegorz Piekarz
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN