Crème de la crème – znamy najlepsze polskie piosenki 2017 roku w plebiscycie RDN Grajmy Swoje!

25.01.2018

Według dziennikarzy muzycznych kawałkiem roku była piosenka Maryli Rodowicz “W sumie nie jest źle”, która zdobyła 51 punktów. Słuchacze internetowi wybrali natomiast piosenkę “Miasto Miłości” zespołu Złoty Maanam, która uplasowała się na szczycie i zdobyła 34 procent głosów.

Kolejny roczny finał za nami, a radość jest ogromna, bo to ważne zestawienie nie tylko dla naszego radia – mówi Monika Faron-Miśtak, prezenter radia RDN Małopolska. – Okazuje się, że jest to plebiscyt niezwykle ważny, nie tylko dla samych artystów, ale także dla dziennikarzy muzycznych i stacji radiowych. Dzisiaj był 100% udział wszystkich podmiotów głosujących, więc mieliśmy przegląd przez głosy dziennikarzy z różnych stacji radiowych z różnych miejsc – dodaje prezenterka.

Słuchacze wybrali też piosenkę “Kochaj mnie” – Romuald Lipko Band & Grzegorz Wilk oraz “Nie chcę Cię obchodzić” – Ani Wyszkoni na drugie i trzecie miejsce. Dziennikarze muzyczni natomiast docenili także piosenkę Anity Lipnickiej & The Hats – “Z miasta” i uplasowali ją na drugim miejscu, a na trzecim zaś znalazła się piosenka “Dobry Moment”, której autorem jest Kortez.

Szczegóły na naszej stronie w zakładce Grajmy Swoje.

Posłuchaj:
Monika Faron-Miśtak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN