CSM dla rodzin. Niedziele z tatusiem i seanse filmowe dla mam

28.01.2022

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie wychodzi naprzeciw rodzinom. Wracają niedziele z tatusiem.

Jak wyjaśnia dyrektor CSM Anna Chmura, ma to być czas, który ojcowie spędzą w tym miejscu i dniu ze swoimi dziećmi.

– Będziemy starać się raz w miesiącu zorganizować wydarzenie, które umożliwi udział tatusiom z dziećmi. Mogą to być zajęcia łączne, czyli tatuś razem z dzieckiem, może być tak, że tatuś ma swoją ofertę, a dzieci mają w tym okresie jakąś ofertę przeznaczoną dla danej grupy wiekowej.

Jest też propozycja dla kobiet – kino dla mam. W planach są specjalne seanse filmowe dla pań, które na film przyjdą z dzieckiem.

– Gdzie np. płacz dziecka nie będzie przeszkadzał w udziale w tym seansie. Przygotujemy specjalne miejsce na wózki i naprawdę damy mamom takie poczucie bezpieczeństwa i tego, że mogą spokojnie obejrzeć film, bo myślę, że jest to bardzo ważne dla mamy, która siedzi w domu z dzieckiem i w pewnym sensie jest ograniczony dostęp do tych wydarzeń kulturalnych, bo jednak ta opieka nad dzieckiem pochłania.

Jak zapowiadają organizatorzy, zarówno seanse filmowe dla mam, jak i niedziele z tatusiem mają ruszyć od marca, najpóźniej od kwietnia.

W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie powstał też specjalny pokój dla mam, które mogą w nim przewinąć czy nakarmić swoje dziecko.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN