CSM szuka pamiątek z życia Mościc

13.10.2021

Wspomnienia, pamiątki, zdjęcia i opowieści można przynieść na spotkanie, które odbędzie się w środę, 13 października w Centrum Sztuki Mościce.

– Poszukiwania są częścią większego projektu ‘Mościce mam w sercu” i mają na celu stworzenie archiwum historii tej dzielnicy – wyjaśnia w rozmowie z RDN dyrektor CSM Anna Chmura.

– Mościce, jako dzielnica, są dla nas bardzo cenne. Siedziba Centrum znajduje się w Mościcach, stąd też uważamy, że jesteśmy instytucja odpowiedzialna za gromadzenie, archiwizowanie tego dziedzictwa kulturowego Mościc. Celem projektu jest przede wszystkim zachowanie tego dziedzictwa. W ramach tego projektu przeprowadzona zostanie również digitalizacja obiektów, dokumentów, które pozwolą zachować całe to dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Poszukujemy wspomnień, opisów, historii o tym, jak wyglądało życie codzienne w Mościcach – dodaje.

Spotkanie w CSM rozpocznie się w środę, o godz. 17.

Posiadacze pamiątek i ci, którzy chcieliby podzielić się wspomnieniami, mogą też kontaktować się z Dorotą Omylską-Bielat pod numerem tel. 14 633 46 15, 536 539 755 lub mailowo na adres: d.omylska-bielat@csm.tarnow.pl. Materiały archiwalne przyjmuje też Aleksandra Kapa – tel. 14 633 46 11, a.kapa@csm.tarnow.pl.

 

Posłuchaj:
Anna Chmura
Maria Polaczek, fot. Centrum Sztuki Mościce/Przemysław Sroka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN