Czy Tarnów jest zagłębiem wokalnych talentów? Po raz piąty rusza konkurs ‘Tarnów ma głos”

08.05.2022

Trwa nabór do piątej edycji konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży ‘Tarnów ma głos”

Małgorzata Boruch, prowadząca w tarnowskim Pałacu Młodzieży pracownię wokalną, twierdzi, że w mieście jest bardzo dużo utalentowanych młodych wokalistów, a konkurs, mimo, że odbywa się dopiero od kilku lat, pomógł już wyłowić uzdolnione osoby i dać im szansę na szlifowanie talentu.

– W Tarnowie jest naprawdę bardzo dużo pięknie śpiewającej młodzieży i dzieci. Naprawdę! Po tych przesłuchaniach bardzo dużo osób zgłosiło się do pracowni wokalnej, później na zajęcia. Niektóre z tych dzieciaków są już laureatami różnych festiwali, zdobywają nagrody. Jednak taki konkurs bardzo pomaga. Pomaga dziecku pokazać się na scenie, zaprezentować swoje umiejętności.

 

Chętnych jest co roku tak dużo, że trzeba przeprowadzać kwalifikacje, ale celem konkursu jest właśnie danie szansy najzdolniejszym na zaprezentowanie się na scenie, a instruktorzy Pałacu Młodzieży zapewniają pomoc w przygotowaniu występu.

Konkurs odbywa się w kilku kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych z klas młodszych i starszych, uczniów szkół średnich i studentów. Mile widziane są także osoby niepełnosprawne oraz utalentowane dzieci ukraińskie, które znalazły schronienie przed wojną w Tarnowie.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 5 czerwca. Wszelkie informacje, regulaminy i formularze można znaleźć na stronie internetowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN