Dąbrowskie Kino Sokół przypomni „Don Pasquale” [WIDEO]

22.10.2020

W ramach sezonu wydarzeń operowych Kino „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej przypomni spektakl z 2010 r., z fenomenalną kreacją Anny Netrebko i Mariusza Kwietnia pokazywany w kinach całego świata w ramach transmisji w cyklu MET na żywo w jakości HD.

Zabawna, pełna zwrotów akcji, piękna muzycznie i scenograficznie opera włoskiego mistrza XIX w., kontynuatora szkoły bel canto zachwyca i relaksuje niezmiennie do dziś nie tylko melomanów.

Dzieło operowe Gaetano Donizettiego aż tryska brawurą wokalną i aktorską, w rolach głównych znakomicie integrujący się scenicznie artyści sceny: Anna Netrebko (w roli Noriny, roli, która wyniosła ją na szczyt i uczyniła ulubienicą miłośników opery jako jedną z kilku najwyżej cenionych głosów sopranowych współczesności) i nasz rodak baryton Mariusz Kwiecień oraz inne gwiazdy: tenor Matthew Polenzani, baryton John Del Carlo.

Spektakl zostanie pokazany ponownie w ‚Sokole’, po blisko 10 latach od premiery, w sobotę 24 października o godz.18:45 (bilety w cenie 35 zł, ulgowe – 30).

Trwa około 140 minut, składa się z 3 aktów, po drugim akcie jest kilkunastominutowa przerwa.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN