Daria Zawiałow gwiazdą Dni Bochni

09.06.2021

Nauka – sztuka – rozrywka. W takich blokach tematycznych pogrupowano wydarzenia tegorocznych Dni Bochni. Największą atrakcją święta miasta ma być koncert Darii Zawiałow.

Bocheńskie świętowania w filii bibliotecznej na ulicy Legionów otwarło spotkanie z autorem książek dla Dzieci Przemysławem Wechterowiczem.

W niedzielę w miejscowym Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy bocheńskiej kolekcji obrazów Nikifora ‘BOCHNIAPÓŁWSIMIASTO – miejsca i ludzie”.

Większość imprez zaplanowano w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia. Tam ustawione zostaną dwa telebimy, aby uczestnicy imprez czuli się bezpieczni podczas śledzenia występów w muszli koncertowej.

W najbliższą niedzielę na Uzbroni piknik pod hasłem ‘Wspólne czytanie – dzieci wspieranie”. Będą duże gry planszowe, zabawy zręcznościowe, konkursy, spektakl teatralny, zajęcia plastyczne i animacje.

Ciekawie zapowiada się Czwartkowe Spotkanie Muzealne w przyszłym tygodniu z wykładem na temat problemów odnowy starych miast.

Przyszły weekend to sporo imprez w Domu Strażaka, w Oratorium Św. Kingi i przy Tężni Solankowej. W parku na Uzbroni z koncertem wystąpi Orkiestra Górnicza a także uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

W cyklu Bocheńskie wątki muzyczne koncertować będzie plejada miejscowych artystów.

Atrakcje te zwieńczy 20 czerwca niedzielny koncert Darii Zawiałow w cyklu Nowa Polska Muzyka.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN