Debiut ‘Ani z Zielonego Wzgórza’ na deskach tarnowskiego teatru. ‘Sztuka wyjątkowo aktualna’

26.03.2022

Mała ruda marzycielka Ania Shirley z wyjątkowym temperamentem od lat przyciąga kolejne pokolenia do swoich przygód. Jej losy już od 27 marca będą mogli śledzić tarnowscy widzowie, którzy odwiedzą teatr im. Ludwika Solskiego.

Jak mówi aktorka i dyrektor artystyczna tarnowskiego teatru Matylda Baczyńska, wiele treści, które możemy zobaczyć w spektaklu jest aktualnych w obecnej sytuacji.

– Ania zrobiła się dziś podwójnie aktualna, ponieważ opowiadamy historię sieroty, człowieka który jest obcy i przybywa w nowe środowisko z ogromną potrzebą miłości i akceptacji. Myślę, że wiemy gdzie możemy się doszukiwać analogii w dzisiejszych czasach. Ogromnie się cieszę, że w naszej historii Ania zostaje ciepło przyjęta i zostaje pokochana.

W roli tytułowej Ani Shirley wystąpi Anna Zachciał, aktorka tarnowskiego teatru. Role Pani Spencer, Pani Blewett oraz młodzieży z Avonlea odegrają osoby, które zostały wyłonione podczas castingu.

Odbyły się dwa castingi, jeden casting dla młodzieży, a drugi dla pań w wieku 30-50 lat. Z castingów dla młodzieży wybraliśmy dziesięcioro bardzo zdolnych młodych ludzi. Połowa będzie grała w spektaklu, bo mamy podwójny skład, a z castingu dla pań w wieku 30-50 lat wybraliśmy cztery panie – dodaje Matylda Baczyńska

Sztukę ‘Ania z Zielonego Wzgórza’ wyreżyserowała Matylda Baczyńska pod opieką artystyczną Macieja Wojtyszki.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN