Przez dobrą zabawę do serca dzieci – III Festyn Rodzinny [ZDJĘCIA]

09.06.2018

Były gry i zabawy, pokazy taneczne czy też walk rycerskich. Pogoda i dobre humory, dzieci i ich rodziców dopisały podczas III Festynu Rodzinnego zorganizowanego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie.

Uczestnicy imprezy mieli możliwość gry w kapsle, klasy, gumy do skakania czy na skakance. -To dla nas taki spóźniony Dzień Dziecka, możemy się pośmiać pobawić, a także pożartować. Na scenie prezentowaliśmy kabaret, było wesoło. Koleżanka zapomniała sobie tekst, ale po chwili pamięć jej wróciła – mówią młodzi uczestnicy festynu.

Prezentowali się również niepełnosprawni tancerze, którzy stworzyli specjalny układ choreograficzny. -Niedawno dowiedziałam się, że osoby niepełnosprawne na wózkach mogą tańczyć – mówi Agnieszka Kopek, nauczyciel wspomagający. – Takim przykładem jest mój uczeń Bartosz. Dzięki niemu odkryłam na nowo niepełnosprawność, że ona może pokonać pewne bariery. Człowiek, który jest sprawny inaczej może w tej dyscyplinie się spełnić. Ale przede wszystkim musi chcieć i mieć na tyle wiary w swoje możliwości i umiejętności – dodaje.

III Festyn Rodzinny zorganizowała parafia Św. Maksymiliana Kolbego, stowarzyszenie AD MAXIMAM oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Tarnowie.

Posłuchaj:
Uczestnicy festynu
Agnieszka Kopek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN