Czy dobrze się mieszka w mieście? – Młodzieżowa Debata Obywatelska

29.01.2018

Gimnazjaliści już po raz czwarty spotkają się na debacie w ramach trzeciej edycji tarnowskiej Młodzieżowej Debaty Obywatelskiej. Tym razem z pytaniem „Czy dobrze się mieszka w mieście” zmierzą się uczniowie z Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie i uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie.

Uczestnicy zgodnie twierdzą, że jest to dla nich świetne doświadczenie. – Ludzie mogą odkryć jakieś zainteresowania, o których wcześniej nawet by nie pomyśleli. – Pomimo że rywalizujemy pomiędzy szkołami to jest to dla nas dobra zabawa. – Musimy przygotować obie strony, zarówno propozycję jak i opozycję. – Dowiadujemy się nowych informacji i przede wszystkim się integrujemy. – Te debaty uczą nas logicznego myślenia i jest to naprawdę rozwijające – zachęcają uczniowie.

W konkursie bierze udział siedem szkół w tym 5 z Tarnowa oraz szkoła ze Skrzyszowa i ze Zbylitowskiej Góry. Młodzież, która uczestniczy w debacie, wcześniej uczestniczy w zajęciach szkoleniowo – warsztatowych.

Anna Zygucka – pedagog szkolny z Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu. – Na debatę mogą przyjść wszyscy, którzy mają na to ochotę. Chętni zajmą miejsce w charakterze publiczności, przysłuchując się. Publiczność może zadawać pytania, a po zakończeniu debatowania może brać udział w dyskusji i wyjść do mównicy – zaprasza pedagog.

Debata odbędzie się we wtorek w Pałacu Młodzieży o godzinie 12.00.

Przed młodzieżą jeszcze cztery rundy w kolejnych miesiącach, w tym jedna finałowa, która odbędzie się w maju.

Wydarzeniu patronuje RDN.

Posłuchaj:
Uczniowie
Anna Zygucka
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN