Dopiero na początku kariery, a już mogą zaśpiewać z … zespołem Pectus

10.04.2018

Młodzi artyści z powiatu gorlickiego mogą stanąć na jednej scenie z muzykami z zespołu Pectus. W Bobowej trwa już druga edycja konkursu poświęconego twórczości tej formacji. Lider grupy Tomasz Szczepanik, jako nastolatek w Bobowej uczył się meblarstwa. Stąd pomysł na ściągnięcie zespołu do miasta.

Główną nagrodą dla zwycięzców jest możliwość występu z zespołem Pectus. – Zwycięzcy zeszłorocznej edycji, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej, w brawurowy sposób odśpiewali Barcelonę. Mogli to zrobić właśnie z udziałem Tomasza Szczepanika. Była to dla nich ogromna nagroda i przeżycie, dlatego że nie każdy ma się okazję z tak znanym artystą zaśpiewać – wyjaśnia Janusz Średniawa, nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej.

Przeprowadzono już ponad 30 przesłuchań w trzech kategoriach: solista, duet i zespół muzyczny. We wtorek (10.04) spośród 6 wykonawców zespół Pectus wybierze zwycięzcę, z którym zagra finałową piosenkę.

Wy też możecie posłuchać występów młodych artystów. Finał odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej. Ilość miejsc jest ograniczona (hala pomieści tylko 300 osób).

Posłuchaj:
Janusz Średniawa
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN