“Dorota Sak. The Works” – wernisaż tarnowskiej artystki w BWA

28.09.2020

Wernisaż wystawy z udziałem artystki, profesor ASP w Łodzi odbędzie się we środę 30 września o godzinie 18:30 w Pałacyku Strzeleckim.

Wystawa jest symbolicznym powrotem artystki do rodzinnego miasta. Pokaz prezentuje tkaninę artystyczną, instalacje i obrazy, uzupełnione filmem o twórczości Doroty Sak.

– Poszukiwania Doroty Sak charakteryzować może sformułowanie ‘artystyczny nomadyzm”. Twórczyni podróżuje – w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Wędruje poprzez terytoria, kultury, społeczności i generacje. Porusza się w przestrzeni i w czasie. Stara się nadać formę temu, co niewidzialne i niewyrażalne przy użyciu innych narzędzi – pisze Dariusz Leśnikowski, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi w katalogu wystawy.

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny. Wystawa będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00-17:00 i w niedzielę w godzinach 12:00-19:00.

Wystawie towarzyszy katalog “Dorota Sak. The Way” wydany przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi, w partnerstwie z BWA Tarnów.

Katalog dostępny w sklepiku BWA lub w sprzedaży wysyłkowej.

Dorota Sak ukończyła III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie i Policealne Studium Plastyczne w Tarnowie. W latach 1985-1990 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi Od 1990 roku pracuje w macierzystej uczelni, obecnie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Prowadzi Pracownię Kształtowania Formy Ubioru.

Jest inicjatorem i uczestnikiem międzynarodowych konferencji i projektów artystycznych. W 2019 roku uzyskała tytuł profesora sztuki. Współpracuje z Lwowską Narodową Akademią Sztuki we Lwowie, gdzie realizowała m.in. projekt Symbole Tożsamości – Tradycja i Nowoczesność oraz z Akademią Sztuk Pięknych w Wilnie, gdzie kilkakrotnie prowadziła zajęcia ze studentami w ramach programu Erasmus+.

Tworzy w zakresie sztuki włókna, projektowania ubioru, malarstwa. Prace prezentuje na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN