
Dożynki powiatu tarnowskiego wracają do Wojnicza
Podczas dwudniowego święta plonów w tamtejszym Parku Miejskim, mieszkańcy będą mieli okazję skosztować lokalnych produktów, podziwiać i oceniać dożynkowe wieńce, ale przede wszystkim dobrze się bawić.
– Staramy się, żeby również w sobotę nasi mieszkańcy mieli możliwość zawitania do Wojnicza i skorzystania z atrakcji, które przygotowaliśmy. Stało się tradycją, że pierwszego dnia dożynek organizujemy warsztaty kulinarne oraz warsztaty rękodzieła ludowego – mówi starosta tarnowski, Roman Łucarz.
– Jak co roku będzie też konkurs na najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego – mówi burmistrz Wojnicza, Tadeusz Bąk. – Chcemy docenić każdego sołtysa powiatu tarnowskiego. Co roku na dożynkach jest nagradzanych około 15 sołtysów – dodaje.
A dożynki już w najbliższy weekend.
Wydarzenie swoim występem uświetni Halina Mlynkova.
Niedzielny koncert rozpocznie się o 20.30.
RDN patronuje temu wydarzeniu.