Dyplomowa ‘Pokazówka” w Tarnowskim Centrum Kultury

08.05.2022

Animacje, plakaty, książki, projekty identyfikacji wizualnej – po raz kolejny studenci Akademii Nauk Stosowanych na kierunkach grafika i wzornictwo/dizajn pokażą swoje dyplomowe prace w Tarnowskim Centrum Kultury.

Jak podkreśla dr Agnieszka Bartak-Lisikiewicz, dziekan Wydziału Sztuki ANS, wystawa prac dyplomowych jest nie tylko okazją do zaprezentowania się przez studentów uczelni, ale także dla uczniów szkół średnich do zapoznania się z ofertą edukacyjną Wydziału.

– Uważamy, że to jest bardzo ciekawe także dla ludzi, którzy nie są związani z nasza branżą, ponieważ to jest takie świeże spojrzenie na plakat, projektowanie książek, projektowanie mody i to jest też taka szansa pokazania się studentów. My, oczywiście, chwalimy się, poprzez tę wystawę, tym, co robimy na wydziale, tym, co robią nasi studenci. To jest też wystawa, która pokazuje to, czym się zajmujemy i myślę, że można też zobaczyć, co się kryje pod tymi, czasami enigmatycznymi, nazwami, typu ‘projektowanie identyfikacji wizualnej’ czy ‘projektowanie wzornictwa’.

Tradycją pokazu prac dyplomowych studentów ANS są także publiczne obrony prac dyplomowych, prezentowanych na wystawie w TCK.

– Obrony odbędą się po wernisażu, czyli od 10 do 20 maja. To są otwarte dyplomy. Otwarte dla publiczności. To jest też taka nasza tradycja, że w tych obronach uczestniczą osoby zaprzyjaźnione czy przyjaciele wydziału, czy po prostu studenci z młodszych roczników.

 

‘Pokazówkę’, wystawę dyplomów studentów ANS, można zwiedzać od 7 od 21 maja, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, a w soboty w godz. 10.00-17.00.

W ramach tarnowskiej Nocy Muzeów 14 maja o godz. 17 po wystawie chętnych oprowadzać będzie dr Katarzyna Górowska.

Maria Polaczek, fot. Akademia Nauk Stosowanych
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN