Dzieci Gór żegnają Nowy Sącz [ZDJĘCIA]

28.07.2019

Dobiegł końca festiwal, który gromadził w mieście kamratów z całego świata. Przed sądeckim ratuszem przez osiem dni zaprezentowało się ponad 500 dzieci.

Mimo, że mówiły innymi językami, nie przeszkodziło im to w nawiązywaniu nowych znajomości i zawiązywaniu przyjaźni. Opuszczając miasto, wszyscy mówili zgodnie – żal odjeżdżać…

– Było naprawdę bardzo fajnie, mile spędziliśmy czas, wszystko się udało, publiczność dopisała, widać było ogromne zainteresowanie ludzi, ale niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy i nasz festiwal też się już skończył. Widać tą wielokulturowość, największą uwagę przyciągali chyba kamraci z Tajwanu.

Mali artyści świetnie się bawili, ale też ciężko pracowali – docenia Antoni Malczak, dyr Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, które organizuje Festiwal Święta Dzieci Gór.

– Dzieci szczęśliwie przetrwały ten tydzień, jest to dla nich ciężki czas, bo oprócz tego, że się bawią, też ciężko pracują. Jak zwykle wśród tych pięciuset dzieci zdarzają się jakieś sytuacje, że gardło boli, brzuszek boli, noga skręcona, ale w tym roku na szczęście nie były to groźne sytuacje. Mogę tylko Panu Bogu dziękować, że ten festiwal minął szczęśliwie.

Na płycie sądeckiego rynku prezentowało się łącznie 13 grup dziecięcych zespołów regionalnych, sześć polskich, siedem zagranicznych. Radio RDN patronowało wydarzeniu.

Koncert finałowy dziś (28.07) w hali MOSiR w Nowym Sączu o godz. 19.00.

 

Posłuchaj:
Relacja
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN