Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc w Kąśnej Dolnej

23.10.2018

Promocja kultury polskiej – muzyki, sztuki oraz historii. Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc. Wydarzenie już od 4 do 11 listopada w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się koncerty, lekcje patriotyczne oraz wystawa.

Festiwal rozpocznie występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny w repertuarze najpiękniejszych pieśni patriotycznych.

Natomiast na zakończenie 11 listopada w koncercie finałowym zabrzmi opera ‘Manru” w wykonaniu solistów i orkiestry Opery Krakowskiej.

– To jedyna opera, jaką w ogóle Ignacy Jan Paderewski w swojej twórczości napisał, jedyna polska opera, która została wystawiona w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Jestem bardzo dumny z tego, że w Kąśnej 11 listopada zagości ona na deskach naszej sali koncertowej – zaprasza Łukasz Gaj, dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Festiwal Viva Polonia to również wydarzenia towarzyszące. Wśród nich lekcje patriotyczne (6-9 listopada) skierowane do dzieci i młodzieży w wykonaniu ich rówieśników z Koła Teatralnego ‘Improwizacja”, działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, zaprezentowane w formie spektaklu teatralnego ‘Herosi Niepodległej”.

Ponadto będzie można obejrzeć wystawę Wokół Manru autorstwa Adama Czopka.

Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Patronat medialny objęło radio RDN Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN