Ignacy Jan Paderewski In Memoriam. W Kąśnej Dolnej uczczą pamięć Mistrza

21.06.2021

Konkurs wiedzy o Paderewskim, sympozjum historyczno-muzykologiczne i koncert “in memoriam” Ignacego Jana Paderewskiego, w którym wystąpi młody i niezwykle zdolny pianista Maciej Bieńkowski – tak w Kąśnej Dolnej zostanie uczczona pamięć o wybitnym kompozytorze i wielkim patriocie w 80. rocznicę jego śmierci.

Dla Centrum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej to wielki i ważny dzień – mówi dyrektor Łukasz Gaj.

– Dwudziesty drugi czerwca, czyli wtorek, to tak naprawdę cały dzień poświęcony postaci Ignacego Jana Paderewskiego w Centrum w Kąśnej Dolnej. I wszystkie wydarzenia będą skupiały się na postaci Ignacego Jana Paderewskiego, począwszy od konkursu, przez wykłady, a skończywszy na koncercie, podczas którego będzie grana muzyka naszego wielkiego Mistrza.

Do udziału w sympozjum zaproszono znanych muzykologów i historyków z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Akademii Muzycznej w Katowicach.

W koncercie, który rozpocznie się o godz. 17.30 wystąpią uznani artyści i uzdolniona muzycznie młodzież.

Zagra między innymi orkiestra Szkoły Muzycznej w Domosławicach oraz Maciej Bieńkowski, młody pianista z Warszawy, który zaprezentuje również swoje własne kompozycje.

Dla tych, którzy nie będą mogli wybrać się osobiście do Kąśnej Dolnej, będzie możliwość włączenia się w wydarzenie online i obejrzenia transmisji koncertu.

Posłuchaj:
Łukasz Gaj
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN