II Światowy Zjazd Radłowian

13.07.2018

Przyjadą z różnych stron Polski i z zagranicy aby wziąć udział w II Światowym Zjeździe Radłowian. Wydarzenie już w ten weekend.

W sobotę, 14 lipca rozpocznie go o 12.00 Msza św. w intencji absolwentów radłowskiego liceum pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego.

Będzie okazja do wspomnień i uhonorowania znanych radłowian – mówi RDN Zbigniew Mączka, burmistrz Radłowa. – Przyjeżdża wtedy wielu znakomitych ludzi. Oni dostaną statuetki ambasadorów Gminy Radłów. To są profesorowie, generałowie, takich osób jest sporo. To na pewno będzie impreza, która wywoła falę wspomnień, bo np. klasa, która wspólnie uczyła się 50 lat temu, znowu się spotka – dodaje.

Będzie również czas na spotkanie z muzyką i dobrą zabawę z zespołem Bayer Full oraz gwiazdą wieczoru – Michałem Szpakiem.

W niedzielę w ramach Światowego Zjazdu Radłowian m.in. sympozjum pn. Radłowskie drogi do niepodległości, które poprowadzi prof. dr hab. Franciszek Ziejka.

O 15.00 występy zespołów folklorystycznych, finał testu o historii ziemi radłowskiej. O 20.00 rozpocznie się gala muzyki filmowej, operetki i musicalu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Zabrzu oraz solistów Eweliny Szybilskiej i Łukasza Gaja pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

II Światowy Zjazd Radłowian zakończy pokaz sztucznych ogni. Wydarzeniu patronuje RDN Małopolska.

Posłuchaj:
Zbigniew Mączka
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. www.gminaradlow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN