“Ikebana” w finale ogólnopolskiego konkursu

13.05.2018

Spektakl “Ikebana” tarnowskiego teatru został zakwalifikowany do finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Prapremiera “Ikebany” odbyła się przed rokiem w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Spektakl powstał na podstawie tekstu tarnowianina Marcina Skóry, jak sam mówi sztuka nadal cieszy się zainteresowaniem widzów.  – Sama “Ikebana” jest moim największym dotychczas sukcesem. Jest mi niezmiernie miło, bo widziałem nie raz sztukę i ciągle jest pełna sala, ciągle mamy komplety, więc dla autora to niezmiernie mile i obserwuję reakcje ludzi, które ciągle się nie zmieniają – dodaje autor tekstu.

Sztukę o złej kobiecie, która umiała układać kwiaty, a nie umiała ułożyć sobie życia wyreżyserowali Bohdan Graczyk i Dariusz Starczewski. Na scenie występuje jedna aktorka Matylda Anna Baczyńska.

“Ikebana” znalazła się wśród 13 przedstawień w finałowym, drugim etapie ogólnopolskiego konkursu. Komisja Artystyczna obejrzała 136 spektakli. Drugi etap konkursu zakończy się 20 czerwca.

W tarnowskim teatrze “Ikebanę” będzie można zobaczyć 25, 26, 27 maja o 19.00 na Małej Scenie.

Posłuchaj:
Marcin Skóra
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN