Jakie nowości w 35. Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej?

25.05.2021

Dwanaście filmów zobaczymy w konkursie głównym 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Nowością jest to, że wśród konkursowych obrazów pojawią się koprodukcje i tzw. hybrydowe produkcje filmowe. Będzie to w dużej mierze młode kino, w tym kilka debiutów. Poinformował o tym na konferencji prasowej zapowiadającej to wydarzenie dyrektor artystyczny festiwalu Jakub Armata.

– Dwadzieścia pięć lat niewinności”, “Interior”, “Każdy ma swoje lato”, “Sweat”, “Jak najdalej stąd”, “Sole”, film “Zabij to i wyjedź z tego miasta” – to jest właśnie ten film hybrydowy, film “Ostatni komers”, film “Niepamięć”, film “Wolka”. No i dwa tytuły, na które jeszcze czekamy: “Magnezja” Macieja Bochniaka, “Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Tak będzie wyglądała ta dwunastka, która powalczy o Grand Prix.

Z kilkoma artystami, reżyserami i aktorami, publiczność będzie mogła się spotkać w formule znanej z ubiegłego roku, czyli “Spotkanie na ekranie”.

Jak zwykle festiwalowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje. W tym roku, z okazji jubileuszowej edycji, także ich nie zabraknie. To m.in. koncerty muzyki filmowej – poinformował dyrektor TCK Tomasz Kapturkiewicz.

– Nie byłoby Tarnowskiej Nagrody filmowej, gdyby nie koncerty muzyki filmowej związane z tym festiwalem. W tym roku chciałem bardzo gorąco polecić dwa koncerty, na inaugurację oraz na zakończenie. To koncert jazz band Masecki-Młynarski. a drugi z koncertów, nieco bardziej kameralny, z udziałem Zbigniewa Zamachowskiego. Wystąpi z towarzyszeniem akompaniatora-pianisty, sam też zagra na gitarze. I to będzie gala zakończenia 35 Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Miłośnicy kina mogą już zagłosować w plebiscycie na najlepszy film spośród nagrodzonych Grand Prix w poprzednich edycjach festiwalu. Zwycięzca plebiscytu otrzyma pamiątkową symboliczną statuetkę Maszkarona.

35. Tarnowska Nagroda Filmowa odbędzie się w dniach od 5 do 12 czerwca. Konkursowe filmy będzie można zobaczyć w kinie Marzenie.

O wystawach towarzyszących 35 TNF pisaliśmy tutaj:

Dwie wystawy z okazji jubileuszowej 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Posłuchaj:
Jakub Armata
Tomasz Kapturkiewicz
Maria Polaczek, fot. tck.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN