Jarmark wielkanocny i koncert Świerczkowiaków na powitanie wiosny w Centrum Sztuki Mościce

04.04.2022

Osoby, stowarzyszenia i instytucje, które chciałyby wystawić swoje wyroby na jarmarku wielkanocnym w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie mogą zgłaszać jeszcze swój udział.

Jak mówi wicedyrektor CSM Anna Banach, jarmark będzie wspaniałą okazją i dla wystawców i dla kupujących. Dla jednych, by pochwalić się swoimi wyrobami, czy to rękodzielniczymi czy też kulinarnymi, dla drugich, by zakupić piękne dekoracje świąteczne lub wielkanocne smakołyki.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się wystawić w Centrum Sztuki Mościce. To już jest taka dobra tradycja, bo po raz drugi, jeśli chodzi o Wielkanoc, mamy ten jarmark. Będzie można kupić wspaniałe pisanki, a także wypieki, dobre wędliny. Tak, że zapraszamy zarówno wystawców, jak i osoby z Mościc i z Tarnowa, które chcą się zaopatrzyć w takie tradycyjne wiktuały przed świętami. Jesteśmy otwarci na różnorodne propozycje, jeśli chodzi o jarmark.

Tego samego dnia, kiedy odbędzie się jarmark, wystąpi także z wiosennym koncertem zespół Świerczkowiacy. Anna Banach zapewnia, że będzie to piękny, pełen wrażeń występ.

– Chciałabym w sposób szczególny zaprosić wszystkich, nie tylko miłośników folkloru, pięknych, kolorowych, żywiołowych tańców, ale i mieszkańców, którzy jeszcze nigdy na takim koncercie nie byli. Przyjdźcie, zobaczcie, podziwiajcie taniec, kunszt, no i piękno naszego zespołu! Jest to też zespół wielopokoleniowy i podczas tego koncertu wystąpi zarówno grupa reprezentacyjna, jak i Mali Świerczkowiacy i Młodzi Świerczkowiacy. Będzie można usłyszeć również Kapelę Młodych Świerczkowiaków.

Jarmark wielkanocny odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce w sobotę, 9 kwietnia w godz. 10-16, zaś koncert Świerczkowiaków rozpocznie się o godz. 16.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN