Józef Piłsudski często odwiedzał uzdrowisko

11.11.2017

Nie tylko pieśni patriotyczne, ale też współczesne aranżacje wokalno – teatralne wypełniły krynicką Pijalnię Główną. Koncert “Zdrój Niepodległości” był połączeniem głosów i gry aktorskiej m.in. Jerzego Zelnika, Anny Lasoty, Jakuba Oczkowskiego, Michała Chorosińskiego czy Łukasza Lecha. Jak przekonują, muzyka ma dawać przede wszystkim radość…

– Chcemy cieszyć się piosenką, cieszyć się z wolności. Właśnie to jest przesłaniem naszego koncertu. Dlatego przygotowaliśmy zarówno piosenki tradycyjne, jak i współczesne. – tłumaczył Łukasz Lech.

Jak się okazuje, Józef Piłsudski przed laty był częstym gościem Krynicy. Dlatego ten wątek także został poruszony w czasie koncertu… – Poza Zakopanem, które bardzo lubił, gdzie wędrował po górach, w latach 20. Marszałek odkrył niezwykłe miejsce, piękne uzdrowisko. Jak sam mówił, zachwyciła go okolica, urzekł klimat, a rześkie powietrze rozwiewał jego zwichrzony wąs. – dodaje aktor.

W Pijalni Głównej w Krynicy pojawili się także: 5. Batalion Strzelców Podhalańskich, Zespół Tańca Artystycznego Miniatury pod dyr. Małgorzaty Malczak, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina pod dyr. Marzeny Pikuły oraz Orkiestra pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

Radio RDN Nowy Sącz patronowało wydarzeniu.

Posłuchaj:
Łukasz Lech
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN