Jubileuszowa Zamkomania na Marcince

08.06.2018

Historia na żywo z udziałem bractw rycerskich z Polski i zagranicy, pokaz ginących rzemiosł, dawne tańce dworskie czy inne atrakcje dla całych rodzin.

Już w sobotę, 9 czerwca, o 10.00 rozpocznie się X Tarnowski Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry. To kulminacyjne wydarzenie tegorocznej, 12 Zamkomanii.

Stowarzyszenie Zamek Tarnowski wspólnie z Tarnowską Drużyną Łuczniczą i Bractwem Św. Jakuba będą ożywiać ruiny zamku.

Organizowane 9 i 10 czerwca imprezy będą związane z przypadającą setną rocznicą odzyskania niepodległości i ważnymi rocznicami związanymi z Zamkiem Tarnowskich na Górze św. Marcina.

Jest to impreza, która w fajny sposób może pokazać historię – mówi Ewa Kropiowska, prezes stowarzyszenia Zamek Tarnowski. – To też w pewnym sensie rewia mody od wieku IX po XVII. Można zobaczyć jak tańczono na dworach, będą walki, nauka, tkanie. Wiele ciekawych rzeczy, na pewno nikt się nie będzie nudzić – zachęca.

Na Turniej o Grzywnę Władyki z Marcińskiej Góry przybędą bractwa rycerskie z Polski i Ukrainy oraz przedstawiciele ginących rzemiosł. Zgłosiło się rekordowo, ok. 200 uczestników. Samych łuczników będzie ponad 90. Nie zabraknie walk wojów i rycerzy. Wszyscy zamieszkają w historycznych namiotach.

Warto dodać, że prowadzona jest również akcja edukacyjna Zamkomania. To m.in. lekcje na ruinach zamku połączone ze sprzątaniem tego miejsca, ponadto do końca września zainteresowani będą mogli uczyć się strzelania z łuku.

Posłuchaj:
Ewa Kropiowska
Małgorzata Miczek-Zabawa, Marta Tarnowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN