Jubileuszowy Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych w Żabnie ponownie na żywo!

19.05.2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią jubileuszowy 35. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki odbywa się w normalnym trybie, na żywo.

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie Marta Warias, podkreśla, że wreszcie można spotkać starych znajomych, wymienić doświadczenia z debiutantami i cieszyć się teatrem. Tym bardziej, że to jubileusz Przeglądu.

– Od 35 lat coraz to nowe pokolenia stają do rywalizacji o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. Cieszymy się, że możemy spotkać się w realu i że Centrum Kultury w Żabnie stanie się stolicą małopolskiego teatru lalkowego. Spotykają się tutaj starzy znajomi, pojawiają się debiutanci, młodzi lalkarze, którzy poszerzają horyzonty teatralnej wyobraźni. I cieszymy się, że Żabno jest miejscem, gdzie Zając poziomka czuje się najlepiej.

Kierownik Działu Organizacji Imprez Gminnego Centrum Kultury w Żabnie Magdalena Dziura, cieszy się, że do Przeglądu zgłosiło się 10 teatrów i ponad setka młodych aktorów zaprezentuje swoje przedstawienia.

– W tym roku do udziału w przeglądzie zgłoszono 10 przedstawień teatralnych, które zaprezentują się aż w trzech kategoriach wiekowych. Tym samym w przeglądzie weźmie udział prawie 120 młodych aktorów. Tradycją Przeglądu jest także spektakl finałowy. w tym roku będzie to spektakl ‘Zupka z blaszanego kubka’, który zaprezentuje TEATR USZYTY.

35. Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki odbywa się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Na scenie prezentują się dziecięce teatry lalkowe m.in. z Żabna, Libiąża, Tarnowa czy Spytkowic.

O godz. 16 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na lalkę teatralną.

Przegląd zwieńczy o godz. 17 spektakl ‘Zupka z blaszanego kubka’ TEATRU USZYTY, na który wstęp jest wolny. Po nim nastąpi ogłoszenie wyników konkursowej rywalizacji.

Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych towarzyszą wystawy: ‘Pacynki, marionetki, kukły’ – pokonkursowa wystawa lalek teatralnych, plenerowa wystawa fotograficzna ‘Poziomkowe Pokolenia” oraz wystawa plakatów Małopolskiego Przeglądu Teatrów Lalkowych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN