Koledzy z klasy chcą pomóc niepełnosprawnej koleżance. Zorganizowali dla niej festyn!

10.05.2019

Koledzy ze szkoły niepełnosprawnej Julii z Piątkowej ruszają z akcją pomocową dla chorych sióstr. Julia i Kamila cierpią na rdzeniowy zanik mięśni. Wynajmowany dom, w którym mieszkają razem z mamą, nie jest przystosowany do korzystania z wózków inwalidzkich. Dlatego uczniowie Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu organizują festyn charytatywny, żeby zebrać pieniądze na budowę nowego domu.

– Mama dziewczyn ma działkę, na której są postawione fundamenty, zbieramy pieniądze, żeby pomóc ten dom dokończyć. Liczymy na to, że uzbiera się ładna kwota i pomożemy siostrom i ich mamie – mówi Agnieszka Witowska, koleżanka z klasy jednej z chorych sióstr

Nastoletni organizatorzy festynu zaplanowali dla uczestników dużo atrakcji. Będzie można skorzystać m.in. ze strzelnicy, wziąć udział w malowaniu twarzy i loterii fantowej. Wszystko w muzycznej oprawie.

– Będą pokazy taneczne, koncerty znanych gwiazd, takich jak Kordian, ale też The Sunflowers i Jan Stosur.

Na budowę nowego domu dla Julii, Kamili i ich mamy potrzeba 200 tysięcy zł. Możecie dołożyć także swoją cegiełkę. Festyn startuje w najbliższą sobotę na kampusie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu między 11.00 a 17.00, pod patronatem RDN Nowy Sącz.

Posłuchaj:
Agnieszka Witowska
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN