Kolorowo i muzycznie zrobiło się na ulicach miasta

30.09.2018

Ulicami Nowego Sącza przeszedł Korowód Karpacki. Uczestniczyli w nim mieszkańcy wielu krajów znajdujących się na terenie Karpat. Było dużo śpiewu, radości i goralskich dźwięków. Korowód zmierzał na płytę nowosądeckiego rynku, gdzie później odbył się koncert. 

Przez cały weekend (28-30.09) w Nowym Sączu trwa IV Zjazd Karpacki. Jak zgodnie podkreślają mieszkańcy uczestniczący w dzisiejszym koncercie warto promować kulturę Karpat. – Po pierwsze żyjemy w tym kręgu kulturowym. Po drugie uczy nas to otwartości na świat i na innych. To dobra okazja, aby przyjść i zobaczyć innych mieszkańców. Uśmiechnąć się – mówi jedna z mieszkanek. – Budowanie mostów. To co nasi pradziadowie tworzyli my to dalej kultywujemy – dodaje inny widz.

Na scenie, która znajdowała się na sądeckim rynku odbył się koncert galowy – Wirtuozi Karpat. Wystąpiły w nim karpackie zespoły regionalne. Muzyka porwała do tańca widzów, którzy nie ukrywali zadowolenia. – Ta kultura jest piękna. Zawsze była z nami i chcemy aby została dalej. Piękne stroje i ta niesamowita skoczna muzyka.

Jutro (30.09) zakończenie zjazdu. O 11.00 w Starym Sączu odbędzie się Msza święta w oprawie regionalnej. Natomiast o 12.30 na scenie obok Ołtarza Papieskiego koncert finałowy.

 

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN