Komedia, która bawi widzów do łez, znów na deskach tarnowskiego teatru

20.05.2022

‘Śluby panieńskie’ Aleksandra Fredry w reż. Wojciecha Malajkata znów na deskach teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Spektakl został laureatem Nagrody Publiczności XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2018.

Jednak jak przekonują odtwórcy głównych ról, jego tematyka jest cały czas aktualna i ponadczasowa.

Wszystko – w rymie.

– ‘Przyrzekam, na kobiety stałość niewzruszoną, nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną!;’ – Dla mnie tekst pisany wierszem o wiele łatwiej zapamiętać, niż prozą. Rządzi się swoimi prawami, rytmem, średniówką. – Do zapamiętania tak, ale do grania trudniej, nie da się improwizować. – Zaimprowizować coś w 11-zgłoskowcu wcale nie jest takie proste – tłumaczyły Katarzyna Pośpiech, która gra w spektaklu Klarę i odtwórczyni roli Anieli Ewa Jakubowicz.

Wieczorne seanse spektaklu już w ten weekend – w sobotę (21.05) o godz. 18.00 i w niedzielę (22.05) o godz. 19.00. Tymczasem próby cały czas trwają.

– My się spotykamy z Filipem, czyli Gustaw spotka się z Albinem i mówi: – Cóż cię drogi Albinie sprowadza tak wcześnie? – Niestety.. – Jak wzdychałeś, tak wzdychasz boleśnie. – Jakże mam nie wzdychać, kiedy w smutku tonę, kiedy nocne minuty łzami policzone. – Te elegije, te miłosne żale młodej dziewczyny nie podbija wcale. Zwłaszcza Klarę, co jak iskra żywa, jeżeli westchnie, to wtedy, gdy ziwa. Lęka się smutku, któregoś obrazem – improwizowali Aleksander Fiałek jako Albin oraz Filip Kowalczyk jako Gustaw.

 

Śluby panieńskie w wykonaniu aktorów tarnowskiego teatru będą wystawione na dużej scenie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (M) - Sławomir Paterek
play
Słowo za słowo (NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN