Koncert pamięci Krzysztofa Pendereckiego zabrzmi w Lusławicach

29.03.2021

W związku z przypadającą na 29 marca pierwszą rocznicą śmierci wybitnego kompozytora, Europejskie Centrum Muzyki przygotowało koncert jego pamięci.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne koncert będzie miał formę on-line.

Na tym koncercie prezentować będziemy chóralne utwory acapella Krzysztofa Pendereckiego. Wykonane zostaną przez chór mieszany Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją wieloletniego asystenta i przyjaciela pana profesora, Macieja Tworka. Podczas koncertu wystąpi znakomity aktor, Jerzy Trela, który będzie prezentował fragmenty “Pięciu wykładów na koniec wieku” Krzysztofa Pendereckiego – mówi Adam Balas, dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki.

Transmisja koncertu dostępna będzie – zgodnie z planowaną datą wydarzenia – w dniu 29 marca o godzinie 19:00 za pośrednictwem kanału YouTube Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Podobne koncerty pamięci odbędą się także w instytucjach kultury w całej Polsce, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie i Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

PROGRAM KONCERTU W LUSŁAWICACH

Dzieła chóralne Krzysztofa Pendereckiego:
Missa Brevis
Pieśń Cherubinów
O Gloriosa Virginum
Agnus Dei
Stabat Mater

* pomiędzy utworami zabrzmią fragmenty wypowiedzi kompozytora wydanych w ramach publikacji “Labirynt Czasu. Pięć wykładów na koniec wieku”.

Posłuchaj:
Adam Balas
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo (NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN