Koncert rewiowy filharmoników krakowskich na zakończenie projektu “Żabno na kartach historii”

03.09.2021

W Sali Widowiskowej Centrum Kultury w Żabnie wystąpią znakomici krakowscy soliści wraz z męskim zespołem wokalnym.

Jak mówi dyrektor żabieńskiej instytucji kultury Marta Warias, koncert pt. “Awantura o Kasię” zwieńczy projekt zatytułowany “Żabno na kartach historii”.

– W ramach tego projektu w niedzielę, 5 września odbędzie się koncert rewiowy w wykonaniu filharmoników krakowskich. Usłyszymy polskie pieśni międzywojenne, szlagiery z repertuaru Kabaretów Starszych Panów czy Henryka Warsa. Wystąpi znakomita sopranistka, Katarzyna Guran, przy fortepianie zasiądzie Agnieszka Ignaszewska-Magiera, a całość dopełni męski zespół filharmoników krakowskich wraz z zespołem muzycznym.

Kierownictwo artystyczne nad koncertem sprawuje Marcin Wróbel.

Wielki koncert to jednak nie wszystko, co zostało przygotowane. W ramach “Żabna na kartach historii” na zainteresowanych czekają inne atrakcje.

– Oprócz koncertu w naszej Galerii “Rozmaitości” otworzymy wystawę “100 lat temu w Żabnie”, podczas której będziemy mogli przenieść się do Żabna dwudziestolecia międzywojennego. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu eksponatów z Izby Pamięci ‘Ostatnie takie galicyjskie’. Po wystawie będzie oprowadzał kustosz Izby Pamięci – Paweł Domański, wielki miłośnik lokalnej historii, autor kilkudziesięciu prac poświęconym historii Żabna.

Wystawie towarzyszył będzie też quiz, który powstał z myślą o dzieciach i młodzieży. Będzie sprawdzał poziom ich wiedzy po obejrzeniu wystawy. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Koncert rewiowy rozpocznie się w niedzielę 5 września o godz. 17 i będzie transmitowany przez radio RDN Małopolska.

Posłuchaj:
Marta Warias
Jakub Sajdak
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN