Koncert w tarnowskim teatrze w rocznicę śmierci Edwarda Żentary

10.05.2021

W dziesiątą rocznicę śmierci Edwarda Żentary, byłego dyrektora tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, aktorzy wystąpią w koncercie zatytułowanym: “In memoriam Edwarda Żentary”. Odbędzie się on 25 maja, prawdopodobnie w tarnowskim Amfiteatrze Letnim.

Ponieważ ze względu na pandemię nie ma możliwości zaproszenia artystów, którzy występowali w takich koncertach w ubiegłych latach, artyści tarnowskiego teatru dostosowali formułę i miejsce koncertu do okoliczności – mówi dyrektor tarnowskiego teatru, Rafał Balawejder.

– Zaprosiliśmy tutaj do współpracy w zasadzie cały zespół aktorski śpiewający przy akompaniamencie i kierownictwie muzycznym Piotrka Niedojadły. Ze względu na to, że teatr będzie jeszcze chyba wtedy zamknięty, to na razie mamy taki plan, żeby ten koncert zrobić w przestrzeni plenerowej. Padł taki pomysł, żeby skorzystać z kompozycji i z piosenek, które wykonywali Grzegorz Ciechowski, Anna Jantar, Romulad Lipko, Czesław Niemen czy Zbigniew Wodecki.

Przypomnijmy, że Edward Żentara, utalentowany i znany aktor oraz reżyser teatralny i filmowy, był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru im. Ludwika Solskiego od 4 lipca 2008 r. do śmierci 25 maja 2011 r.

Posłuchaj:
Rafał Balawejder
Maria Polaczek, fot. teatr.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN