Koncert „Żeleński – następca Moniuszki” na zamku w Dębnie

20.10.2020

We wtorek, 20 października w Muzeum Zamek w Dębnie odbędzie się koncert poświęcony twórczości Władysława Żeleńskiego. W styczniu 2021 r. będziemy obchodzić setną rocznicę śmierci kompozytora, pochodzącego z podbocheńskich Grodkowic.

W programie koncertu oprócz pieśni znajdą się także jego utwory fortepianowe, a wśród nich odnalezione niedawno trzy tańce, Polonez, Mazur i Polka, skomponowane w wieku 11 lat i wydrukowane ok. 1848 roku w zbiorze zatytułowanym „Wiązanie dla buni…”, jako upominek młodziutkiego Władysława dla swojej babci.

Dopełnieniem koncertu będą teksty związane z osobą kompozytora czytane przez Annę Polony: fragmenty ciekawych pamiętników Żeleńskiego, listy rodzinne oraz wspomnienia o kompozytorze.

Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, obowiązuje ograniczona liczba widzów. Koncert będzie dostępny na kanale YouTube w listopadzie br.

Koncert w wykonaniu Marty Trybulec (sopran), Marii Gabryś-Heyke (fortepian), Anny Polony (teksty o kompozytorze) i Ireneusza Trybulca (prowadzenie) rozpocznie się o godzinie 18:00.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN