Konkurs o Piłsudskim

21.02.2019

Kim był Józef Piłsudski? Czym przysłużył się dla kraju? Z czego jest najbardziej znany? Z tymi i innymi pytaniami zmierzą się uczniowie z Tarnowa i powiatu już w najbliższym czasie.

Startuje konkurs na wiedzę o Józefie Piłsudskim, a organizuje go Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, której jest patronem. Konkurs podzielony będzie na trzy etapy – dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jak mówi nauczycielka Anna Pojedyniec, konkurs ma poszerzać wiedzę młodzieży i rozwijać ich zainteresowania.

Celem naszego konkursu jest także poszerzanie wiedzy o historii Polski dwudziestego wieku. Myślę, że to ważny rozdział w historii naszego narodu i stąd zwrócenie uwagi na patrona szkoły Józefa Piłsudskiego.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 1 marca w sekretariacie szkoły. Sam konkurs rozpocznie się 5 marca – będzie to test wiedzy dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Trzy dni później odbędzie się konkurs recytatorski dla wszystkich trzech grup, a 15 marca zakończenie – wtedy też gala konkursowa, podczas której zaplanowano sesję historyczną.

Dla szkół podstawowych przygotowano konkurs plastyczny i recytatorski. Gimnazjaliści biorą udział w konkursie recytatorskim i z wiedzy natomiast uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowują prace literackie, rozwiązują test i uczestniczą w konkursie recytatorskim.

Posłuchaj:
Anna Pojedyniec
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN