Konkurs “Wnuczek, wnuczka edukuje” rozstrzygnięty! Tarnowscy licealiści wśród laureatów

19.01.2021

Wyniki konkursu dla uczniów oraz szkół ponadpodstawowych województwa małopolskiego, pn. “Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!” zostały ogłoszone na gali wręczenia nagród w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie, którzy zajęli odpowiednio: uczniowie Szczepanika II, III i IV miejsce w dwóch kategoriach oraz uczniowie ZST II miejsce w jednej kategorii konkursowej.

Konkurs zorganizowany przez Małopolską Policję wraz z partnerem projektu Samorządem Województwa Małopolskiego miał na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród seniorów – osób najbardziej narażonych na działalność oszustów.

Zgromadzonej młodzieży za udział w działaniach profilaktycznych, którego częścią był konkurs, dziękowała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

– Bardzo serdecznie dziękuję wam, drodzy uczniowie, za to, że wzięliście udział w tym konkursie. Mam nadzieję, że ten konkurs był dla was radością i że mieliście satysfakcję z tego, że oprócz tego, że właśnie nabywacie nową wiedzę, to również ta wiedza pozwoli wam uchronić waszych najbliższych, rodziców, babcię, dziadków, znajomych przed tym, aby oni w przyszłości nie stali się właśnie ofiarą przestępstw czy oszustw.

Swoimi przeżyciami i motywacją do wzięcia udziału w konkursie podzielili się między innymi Julia i Dawid ze Szkoły Szczepanika, których do konkursu zachęciła nauczycielka, Anna Tracz.

– Na początku byliśmy niezbyt zainteresowani, ale potem jak obejrzeliśmy i zrozumieliśmy jak naprawdę ważne jest, żeby właśnie starsze osoby jeszcze edukować, żeby uważali na siebie, to po prostu postanowiliśmy w to wejść całym sobą. Stanęliśmy na miejscu tych starszych osób, pomyśleliśmy nawet o naszych własnych dziadkach, którzy w każdym momencie mogliby się znaleźć w takiej sytuacji, więc zaangażowaliśmy się, jak tylko mogliśmy. – Ja chciałem podziękować mojej babci, bo nawet nie ma jej w napisach, a głos, który się pojawia w filmie, to głos mojej babci.

Zwycięzcami w kategorii “Ostrzeż seniora” zostali uczniowie Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach, w kategorii “Konkurs filmowy” – uczniowie Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej.

Publikujemy pełną listę laureatów:

Kategoria pierwsza: Ostrzeż seniora:
I MIEJSCE – Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach
II MIEJSCE – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Kategoria druga: Konkurs filmowy
I MIEJSCE – film, pt. “Babciu! Odmawiaj nie tylko różaniec! Odmawiaj też oszustom”. Skład zespołu: Jacek Ciesielczyk, Jan Czaicki, Wojciech Rusin, pod opieką Marty Kwak z Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej

II MIEJSCE – film, pt. “Oszuści są wśród nas”. Skład zespołu: Adam Zdeb, Piotr Łesyk, Leon Piwowarczyk, pod opieką Anny Różyckiej z Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie

III MIEJSCE – film, pt. “Nie daj się oszukać”, autorstwa Kacpra Batko, pod opieką Agnieszki Tracz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

IV MIEJSCE – film, pt. “Uśmiech kominiarką, miłe słowa bronią”. Skład zespołu: Julia Wielgosz, Dawid Habas, pod opieką Agnieszki Tracz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie

Konkurs został zrealizowany w ramach projektu “Wielopokoleniowa edukacja Małopolan”.

Zwycięskie filmy i animacje można oglądać na policja.gov.pl

Posłuchaj:
Marta Malec-Lech
Julia i Dawid
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN