Konkursy, spotkania, spektakle – Tydzień Bibliotek w Bochni

12.05.2022

Pod hasłem ‘Biblioteka – świat w jednym miejscu’, w Bochni trwa XIX Tydzień Bibliotek. Organizują go Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz bocheński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Najwięcej atrakcji przygotowano dla najmłodszych czytelników. Mogą oni spróbować swoich sił w konkursach: poetyckim i plastycznym. Ten pierwszy nosi hasło ‘Podróże małe i duże’, a drugi, ‘Na jagody’, polega na wykonaniu ilustracji do wybranego utworu Marii Konopnickiej.

W programie także ‘Spotkania z wyobraźnią’ prowadzone przez autorkę książek Zofię Stanecką oraz specjalne, w odświętnej oprawie spotkania Klubiku Skrzata i Klubiku Malucha.

Ponadto przez cały Tydzień Bibliotek trwa akcja czytelnicza ‘Książka w zasięgu ręki’. Bocheńscy bibliotekarze zachęcają czytelników do wypożyczenia pakietów książek-niespodzianek oraz do ocenienia ich po przeczytaniu. Wśród czytelników biorących udział w akcji podczas pikników literackich, które odbędą się w czerwcu i lipcu, będą rozlosowane upominki-niespodzianki.

Bocheński Tydzień Bibliotek zakończy akcja ‘Cała Bochnia czyta dzieciom’. Przeprowadzona zostanie 12 i 13 maja w Bibliotece głównej i filiach. Podczas niej znani bochnianie będą czytać dzieciom książki opowiadające o zasadach dobrego wychowania.

Maria Polaczek, fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka w Bochni
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN