Książka i muza – spotkanie z Barbarą Gawryluk

14.09.2020

15 września, autorka książek dla dzieci, Barbara Gawryluk spotka się z najmłodszymi mieszkańcami Żabna. Początek o godz. 9:00 w Gminnym Centrum Kultury. Wstęp jest wolny. Natomiast o godzinie 11.00 spotkanie odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Radłowie. Będzie można nabyć książki Barbary Gawryluk oraz otrzymać pamiątkowy wpis autorki.

Spotkaniem autorskim zainaugurowana zostanie w gminie Żabno realizacja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach 4. jego edycji dofinansowanie otrzymał bowiem projekt “Książka i Muza” zgłoszony wspólnie przez instytucje kultury z gmin Żabno i Radłów. Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych do bibliotek oraz realizację na terenie obu gmin cyklu wydarzeń kulturalnych: spotkań, spektakli czy koncertów.

Książka Barbary Gawryluk “Dżok. Legenda o psiej wierności” została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABC. Książka “W zielonej dolinie” nominowana była do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść “Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Realizatorem projektu “Książka i Muza” jest Radłowskie Forum Rozwoju.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN