Kwartet Galicyjski wystąpi na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu

10.03.2021

Będzie to wydarzenie z cyklu MOK Unplugged.

W tym koncercie publiczność będzie mogła brać udział już na sali widowiskowej, a nie z domu dzięki transmisją on-line.

Usłyszeć będzie można muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu – Ewy Borcz.

Koncert już w piątek o 17.00.

Kwartet Galicyjski powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki wykonują muzykę klasyczną, rozrywkową, a w szczególności autorską twórczość altowiolistki zespołu – Ewy Borcz – inspirowaną ludowością. Od 2018 roku Kwartet Galicyjski ukierunkował swoje działania na rzecz syntezy folkloru i muzyki poważnej. Wtedy też zespół wydał swoją debiutancką płytę pt. “Folkomania” złożoną z kompozycji opartych na najpiękniejszych melodiach ludowych Małopolski, przedstawionych w nowoczesnej formie.

W 2019 roku album “Folkomania” uplasował się na 8. miejscu w prestiżowym plebiscycie “Wirtualne Gęśle”. W tym samym czasie Kwartet Galicyjski został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia “Nowa Tradycja”, występując w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Formacja została także laureatem “V Turnieju Muzyków Prawdziwych” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, otrzymując nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Drugi album Kwartetu Galicyjskiego pod tytułem “Legendy” ukazał się w 2020 roku. Jest to wyjątkowa podróż po najdalszych zakątkach Beskidu Niskiego, tym razem przyodziana w magię opowieści o postaciach, zjawach i miejscach zakorzenionych w lokalnej kulturze ludowej. Płyta w całości złożona jest z autorskich kompozycji Ewy Borcz, altowiolistki zespołu.

Kwartet Galicyjski posiada na swoim koncie liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych oraz na scenach plenerowych w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej podczas koncertów, sesji nagraniowych czy teledysków. Instrumentalistki budują swoje doświadczenie na pracy z wieloma muzykami oraz specjalistami z dziedzin artystycznych. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem i projektami, w których kontynuuje swoje zamiłowanie do muzyki klasycznej oraz tradycji. Nowoczesne rozwiązania oraz wprowadzanie współczesnej retoryki, pozwalają odkrywać nowe możliwości i w innowacyjny sposób prezentować odbiorcy bogactwo brzmienia instrumentów smyczkowych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN